31 marca 2018 roku wrzuciłem pierwszy post na mojego bloga Bystry Programista. Od tego czasu minął już ponad miesiąc. Chciałbym podzielić się swoimi statystykami, jak prowadziłem tego bloga, ile zarobiłem oraz przedstawię dalsze plany.

Trochę statystyk

Dane są aktualne z dnia 1 maja, bo właśnie tego dnia piszę ten wpis.

Przez ten czas udało mi się zgromadzić liczbę 1766 wyświetleń strony, w tym wpisów. Jest to wynik całkiem dobry, nie używałem żadnych płatnych metod reklamy. Największą liczbę wyświetleń zrobił post KOMPUTER dla PROGRAMISTY? Jaki wybrać? który został wyświetlony prawie 600 razy. Dwa inne popularne wpisy na moim blogu to: Matematyka dla Programistów? Czy jest ona potrzeba. oraz Jak ważny jest język angielski dla programisty.

Moją stronę odwiedziło przez miesiąc dokładnie 1270 osób. Największy ruch był wykonany przy udziale facebooka. Swój udział w pozyskiwaniu ruchu miał także serwis wykop.pl.

Przez ten okres udało mi się napisać 10 artykułów. Ustaliłem sobie że we wtorki i w niedzielę publikuję nowy wpis na bloga. Pozwala mi to się zdyscyplinować i wiem że muszę opublikować te 2 posty w tygodniu. Gdybym wrzucał wpis gdy go napiszę, to raczej szybko bym się wypisał, pewnie blog szybko by też upadł.

Social Media

Prowadzę 4 kanały Social Media, głównie skupiam się na tym jednym, który ma największy udział w rynku czyli Facebook. Na obecną chwilę fanpage ma 19 polubień. Zbytnio nie promowałem swojego fanpage, wrzuciłem kilka razy link, aby ktoś polubił moją stronę na facebooku.

Zachęcam Cię go do śledzenia na bieżąco, aby poinformowanym o najnowszych wpisach. Próbuję trochę działać na Instagramie, Twitterze oraz Tumblr, lecz nie skupiam na tych portalach tak dużo uwagi. Obecnie nie mam zbytnio pomysłu, jak mógłbym wykorzystać te Social Media.

Jeśli chcesz być na bieżąco możesz mnie zaobserwować:

Twitter

Tumblr

Instagram

Facebook ->
Polub nas na Facebooku

Newsletter

Uruchomiłem także newsletter, gdzie można zapisać się na listę mailingową. Obecnie nie ma tam nikogo. Może dlatego że nic tam nie dodaje, lecz nie mam komu udostępniać wartościowej treści. Ten model zostawię sobie na kiedyś indziej. Gdy blog, będzie odwiedzany przez większą ilość osób.

Zarobki

Nie posiadam żadnych reklam Adsense na swoim blogu. Raczej mnie ta forma nie będzie interesować. Wolałbym robić własne produkty i sprzedawać je. W wpisie KOMPUTER dla PROGRAMISTY? Jaki wybrać? umieściłem linki z programu programu partnerskiego Ceneo w którym linkowałem do aukcji tego portalu. Prawie 600 wyświetleń wygenerowało mi zysk w wysokości 5zł. Tak to są moje zarobki w pierwszym miesiącu blogowania. Lecz wiem że ta kwota będzie rosła parabolicznie.

Wykop

Swoje wpisy umieszczam także na wykopie. Umieszczam je, bo chcę promować swoje treści. Użytkownicy tego portalu komentowali moje wpisy że są słabe, głównie za sprawą mojego słabego języka polskiego. Ostatnio zauważyłem że nie pojawiały się żadne negatywne komentarze z tym związane, co znaczy że poprzez pisanie postów polepszyłem swój polski język, trudny język.

Cele

W pierwszym wpisie na moim blogu Nowy blog, nowe cele powiedziałem że chciałbym osiągnąć 25 tyś wyświetleń strony. Do tego będę starał się zmierzać, lecz pragnę aby te wyświetlenia były wartościowe. Chciałbym aby moi czytelnicy komentowali, udostępniali moje posty oraz śledzili moje poczynania w internecie. Być może zainteresuję się płatną reklamą. Aby zwiększyć liczbę stałych czytelników bloga.

Co według ciebie mógłbym uprawić w moim blogowaniu? Napisz swój komentarz 🙂

 

 

 

4 myśli w temacie “Podsumowanie pierwszego miesiąca prowadzenia bloga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s