U mnie jest już czerwiec 2018. Kilka dni temu minęło dwa dni i 2 miesiące startu mojego bloga. W tym wpisie chciałbym podsumować swój drugi miesiąc blogowania.

Trochę statystyk

Screenshot_11.png

Blog poszedł ku dobrej stronie. Całkiem dużo czasu poświęciłem na pisanie artykułów. W maju ukazało się ich aż 9. Były one dodawane regularnie co wtorek i niedziela. Łącznie moją stronę odwiedziło 1744 osoby w co dało 2812 wyświetleń strony. Jest to wynik lepszy o 1000 wyświetleń i około 500 odwiedzających mojego bloga. Największą popularność zdobył artykuł Jak dbać o wzrok przy komputerze (390 wyświetleń). Wiedziałem że ten wpis będzie wartościowy, tak również się stało.

Pozyskiwanie ruchu

Obecnie najwięcej ruchu pozyskuje z różnych facebookowych grup związanych z programowaniem. Sam Facebook wygenerował ponad 1200 wyświetleń na moim blogu. Na drugim miejscu jest wykop lekko ponad 300. Co bardzo mnie cieszy coraz większy ruch jest z wyszukiwarek. Według Googla prezentuję ciekawą oraz wartościową treść. Same wyszukiwarki wygenerowały mi 53 wyświetlenia.

Jak będzie wyglądał czerwiec?

Blogowanie stoi pod mocnym znakiem zapytania. Nie za bardzo wiem o czym pisać obecnie. Aby moje artykuły były bardzo wartościowe. Chcę aby moje artykuły były chętnie czytane oraz komentowane. Kilka takich artykułów udało mi się napisać m.in. Materiały z których korzystałem podczas nauki programowaniaMoje początki z programowaniemJak dbać o wzrok przy komputerze. Muszę pomyśleć o czym będę chciał pisać, wiem że nie od razu Kraków zbudowano. Zanim zbuduję dobrze prosperujący blog o IT, to trochę czasu musi upłynąć zanim będzie on czytany przez czytelników.

Reklama Facebook

Na początku maja postanowiłem uruchomić płatną reklamę na Facebooku, aby zwiększyć grono czytelników. Zostały mi jakieś resztki na Menedżerze reklam więc postanowiłem uruchomić reklamę na Facebooku. Nie są to jakieś kosmiczne wyniki ale obecnie mój blog śledzi 62 osoby. Jeśli chcesz być kolejną polub mój fanpage na Facebooku.

Artykuły które warto poczytać:

Materiały z których korzystałem podczas nauki programowania

Moje początki z programowaniem

Podsumowanie pierwszego miesiąca prowadzenia bloga

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s