Czy będzie reaktywacja Bloga?

O powrocie na ten blog pisałem już w artykule Robię powrót na bloga. W ostateczności nie udało się na niego powrócić. Nie miałem ochoty na pisanie artykułów. Tak jak planowałem 2 artykuły tygodniowo w 2018 roku, tak w tym roku raczej nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań. Mam kilka ciekawych tematów do poruszenia, z którymi chciałbym się z wami podzielić.

Co mnie skłoniło do powrotu?

Mówiąc dokładniej ten wykres. Widać, że tutaj codziennie ktoś odwiedza mojego bloga. Jest to ruch z przeglądarki Google. Ten blog wisi w Internetach prawie 2 lata i ten artykuł Tani Smartwatch Q18 – recenzja, generuje mi najwięcej obecnie wejść na moją stronę z Google.

Screenshot_22.jpg

Gdyby na statystykach bloga widniała tylko liczba zero, to raczej nie robił kolejnego powrotu.

Darmowa platforma mnie uratowała?

Gdy zakładałem swojego kolejnego bloga, stwierdziłem, że zrobię go na platformie wordpress.com, mimo tego, że nie mam własnej domeny, to blog przetrwał. W 2019 nie myślałem o jego reaktywacji, co w konsekwencji skutkowałoby wygaśnięciem domeny, a przynajmniej moje treści przetrwały okres niepisania contentu.

Czego można się spodziewać?

W 2019 roku trochę eksperymentowałem, ale w 2020, tych eksperymentów będzie więcej. W wakacje 2019 budowałem swój własny produkt SaaS Salon w Chmurze (post ukaże się nie długo). Nie byłoby to możliwe dzięki wspaniałemu kursowi, który wypuścił Bogusz Pękalski, czyli Akademia SaaS. Jeśli będą chętni, to wyrażę swoją opinię, na temat tego kursu i czy warto do niego dołączyć.

W maju miałem cel zacząć budować jutuby, wypuściłem cztery odcinki i przestałem. Nie pamiętam do końca, jaki był powód, ale chyba oczekiwałem natychmiastowych wyników. Jako iż pracowałem jako freelancer, to trzeba było edukować klientów czym jest domena, hosting, baza danych itp. W ten sposób chciałem edukować swoich klientów. Być może powrócę do tego. Już kupiłem nowy telefon, do nagrywania vlogów, bo stary Huawei P9, niezbyt się do tego nadaje i jest słaba jakość.

Ostatnio w gorszych chwilach obejrzałem cały I sezon MiroBurn vloga, aby prześledzić, ile w rok można zdziałać i zmienić swoje życie. To mocno uświadomiło mi, jak ważne jest dokumentowanie swojego życia. Ostatnio w czyimś materiale usłyszałem takiego zdanie Garego Vee parafrazując „Dokumentuj swoje życie przez 5 lat codziennie, a jestem pewien, że odniesiesz sukces”.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s